Jak se nejlépe dopravit na Santorini

V přítavu na Santorini
V přítavu na Santorini

Nejrychlejší a zjevně také nejpohodlnější cestou je zajistit si dopravu letecky do Athén a to buď pravidelnou linkou ČSA (což je poněkud dražší) nebo využít nabídky některé z nízkonákladových leteckých společností  či Student Agency.

Cesta letadlem do Athén trvá zhruba dvě hodiny dvacet minut a po úspěšném přistání je nutné dopravit se do přístavu Pireus, který se nachází jižně od Athén. Z letiště můžete využít buď autobusového spojení linkou X96 (cesta trvá zhruba hodinku) nebo můžete zvolit rychlejší dopravu athénským metrem.

Klidná cesta lodí

Momentka z přístavu na ostrově Paros
Momentka z přístavu na ostrově Paros

Na Santorini zajišťuje dopravu řecká rejdařská společnost Blue Star Ferries, na jejímž webu si můžete lodní lístek rezervovat online, ale dá se zakoupit i v kanceláři přímo u vstupu do přístavu.  Cesta lodí trvá necelých osm hodin a poměrně luxusní loď cestou zajíždí na dva kykladské ostrovy - Paros a Naxos. Nejlevnější jednosměrný lístek stojí 33 €.

Pokud si ale čtyři eura připlatíte, obdržíte obdobu místenky ve vlaku a budete mít k dispozici vlastní pohodlné sedadlo (hledejte na webu tzv. lounge). Jízdní řád najdete na zmiňovaném webu, lodě vyplouvají dvakrát denně. Místa je na palubě dostatek, nechybí několik malých barů a malá restaurace, kde si můžete dopřát něco dobrého k snědku. Nečekejte ale žádné řecké speciality, spíše obdobu amerických hamburgerů. Kávu Frappe nebo Fredo ale dělají lodní barmani výtečnou.

Na lodi je k dispozici wi-fi internet, dvě hodiny brouzdání vás přijdou na cca 3 € s tím, že nemusíte být připojjení po celou dobu, čas se vám totiž šikovně počítá pouze po dobu aktivního připojení.

Pokud byste náhodou zatoužili po vlastní kajutě, což je také možné, počítejte s poměrně vysokou cenou kolem 140 € za jednu kajutu. Přímo na lodi se ale dá trošku smlouvat.

Z přístavu na Santorini pak můžete použít taxislužbu.

Letecky na Santorini

Lze samozřejmě zvolit i leteckou přepravu, přímo z athénského letiště létá pravidelná linka, jednosměrná letenka ovšem stojí kolem 130 €. Na druhou stranu se dostanete na ostrov za necelých třicet minut, což je oproti poměrně pomalé lodní dopravě znatelná úspora času. Přijdete tak ovšem o krásnou plavbu soustrovím Kyklad a také o úžasný vizuální zážitek, který se vám naskytne při dojezdu k samotnému ostrovu.


Z fotogalerie

Pláž Vlychada BeachPláž Vlychada Beach
Celá fotogalerie


 • Santorini
  Santorini, vesnička Oia
 • Santorini
  Santorini, typická architektura
 • Santorini
  Celkový pohled na vesničku Oia
 • Santorini
  Santorini, hlavní město Fira
 • Santorini
  Vesnička Oia, cesta ke starému přístavu

| Nahoru  ↑