Kam za mořem - přehled pláží

Jedna z místních pláží
Jedna z místních pláží

Na celém ostrově je k dispozici téměř dvacítka pláží odlišného vzhledu a různé kvality včetně decentní pláže na ostrově Thirasia, kam se v sezoně pořádají výlety. Vybrat si můžete z téměř písečných pláží, nebo můžete zamířit na některou z pláží oblázkových.

Přinášíme vám stručný přehled a popis těch nejvyhlášenějších a turisty nejoblibenějších pláží a věříme, že si z nich vyberete tu svou. Rozhodnutí je jenom na vás.

Vlychada Beach

Pravděpodobně nejpůvabnější pláž na Santorini a také jediná téměř písečná, která v hlavní sezóně nebývá příliš turisticky vytížena. Z hlavního města Firy se vydáte směrem na Akrotiri, zabloudit nemůžete.

Red Beach (Kokkini Paralia)

Kousek bokem vás ohromí obrovský červenokamenitý útes a oblázková pláž posázená červenočernými vulkanickými kameny. Red Beach není nijak obrovská, ale patří mezi turisty k těm nejoblíbenějším, takže zejména v plné sezóně je nutné počítat s tím, že bude plně obsazena.

Kamari

Jednoznačně nejznámější a největší oblázková pláž, kterou lemuje nespočetné množství taveren, obchůdků se suvenýry a sympatických plážových barů. Kamari samotné a tedy i pláž je v létě nejrušnějším místem na Santorini.

Perissa Beach - Perivolos Beach

Asi 5 km dlouhá pláž vybavená pozoruhodně černým vulkanickým pískem s pozvolným vstupem do moře. Toto druhé letovisko na Santorini nebývá v sezóně tak plné, jako vyhlášené Kamari a pravděpodobně si tam užijete více klidu. Vzhledem k mírnému vstupu do moře je tato dvoupláž (Perissa - Perivolos) vhodná i pro rodiny s dětmi.

Koloumbo Beach

Vyrazíte-li směrem k městu Oia, můžete navštívit i oblázkovou pláž Koloumbo, které vám kromě tyrkysového moře nabídne geologickými procesy zvrásněnou a melírem vybarvenou skálu na jejím jižním okraji. Auto musíte zanechat na přilehlém parkovišti a pár desítek metrů dojít po svých.

Amoudi Bay

Amoudi Bay není klasickou pláží, ale maličkým přístavem v Oie, jedná se o zajímavý kamenitý a místy betonový plácek. Nicméně může být vhodným místem pro nasátí té právé dovolenkové atmosféry - posedět v některé z přilehlých taverniček, dopřát si nějaké ty plody moře, naslouchat šplouchání mořských vln o malé bárky kotvící v přístavu a trošku se zasnít. Prima romantická atmosféra.

Seznam pláží na Santorini

Přehledná mapa pláží na Santorini

Na většině pláží si lze zapůjčit lehátka a slunečníky (5 - 6 € za slunečník a dvě lehátka). V Perisse, ale i v Kamari je ovšem k dispozici spousta taverniček a barů, které vám za konzumaci zapůjčí lehátko zadarmo.


Z fotogalerie

Pláž Perivolo - PerissaPláž Perivolo - Perissa
Celá fotogalerie


 • Santorini
  Santorini, vesnička Oia
 • Santorini
  Santorini, typická architektura
 • Santorini
  Celkový pohled na vesničku Oia
 • Santorini
  Santorini, hlavní město Fira
 • Santorini
  Vesnička Oia, cesta ke starému přístavu

| Nahoru  ↑